Podziel się dobrem. Dzień Transplantacji na UMCS

0
141

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje drugą edycję akcji „Dzień Transplantacji. Podziel się dobrem”, podczas której będzie można oddać krew w krwiobusie, zapisać się do Rejestru Dawców Szpiku oraz uzyskać informacje nt. pobrania narządów do przeszczepu.

Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia (czwartek) w godz. 9.00-14.00 w budynku Wydziału Chemii UMCS (Collegium Chemicum im. prof. Waksmundzkiego, parter. Plac Marii Curie-Skłodowskiej 2, Lublin).

Na chętnych będą czekali także specjaliści z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant” oraz DKMS, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące przeszczepów narządów, oddania szpiku i komórek krwiotwórczych.

W celu zgłoszenia chęci oddania krwi trzeba wypełnić formularz: https://www.umcs.pl/pl/enqForm,formularz-zgloszenia-checi-pobrania-krwi-dzien-transplantacji,1299.html Zgłoszenia można wysyłać do środy, 25 stycznia do godz. 12.00. Na podany przy rejestracji adres e-mail zainteresowane osoby otrzymają informację zwrotną potwierdzającą zapis oraz wyznaczoną godzinę, o której należy przybyć na miejsce.

Wszystkie osoby, które oddadzą krew, otrzymają drobny upominek od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, czekać będzie na nich również słodki poczęstunek.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są bluzy UMCS wraz z wybranymi książkami Wydawnictwa UMCS. Warunkiem jest honorowe oddanie krwi bądź skorzystanie ze stoiska informacyjnego, by następnie odpowiedzieć pod postem konkursowym (na fanpage’u NAUKA UMCS na Facebooku) na pytanie: „W jaki sposób dzielisz się dobrem?”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments