Mieszkańcy Lublina mają możliwość skorzystania z lodowiska Biały Orlik funkcjonującego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lublinie. Obiekt jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych bezpłatnie.

– Zapraszamy miłośników jazdy na łyżwach do odwiedzenia lodowiska Biały Orlik. Zachęcamy do tego w szczególności uczniów lubelskich szkół, którzy spędzają ferie zimowe w Lublinie. To doskonałe miejsce do spotkania się z przyjaciółmi i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Lodowisko Biały Orlik znajduje się na terenie boisk sportowych położonych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lublinie przy ul. Radzyńskiej 5. Mogą z niego korzystać bezpłatnie wszystkie zainteresowane osoby posiadające własny sprzęt.

Do końca ferii zimowych obiekt pozostaje do dyspozycji mieszkańców w godzinach 9.00-14.00 i 15.00-20.00. Po tym czasie, od 30 stycznia br. lodowisko będzie czynne w weekendy w takich samych godzinach jak w ferie (od 9.00 do 14.00 i od 15.00 do 20.00) oraz od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 20.00. Funkcjonowanie Białego Orlika uzależnione jest od warunków pogodowych. Informacje o tym czy lodowisko jest czynne danego dnia udzielane są pod numerem telefonu 81 741 37 03.

Gdzie na basen

Ponadto dzieci i młodzież w czasie ferii zimowych mogą bezpłatnie korzystać z siedmiu szkolnych basenów. Do dyspozycji lubelskich uczniów, spędzających ferie w mieście są baseny w Szkole Podstawowej nr 5, nr 16, nr 23, nr 28, nr 30, nr 51 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. Warunkiem skorzystania z bezpłatnego wejścia na basen jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej. Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem wejść dostępne są na stronie zima.lublin.eu.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments