Wakacje powoli dobiegają końca. Nie będzie to jednak koniec ciepła i słońca nad naszymi głowami. Ostatni tydzień sierpnia będzie ciepły, chwilami nawet upalny. Możemy jednak spodziewać się przelotnych burz. Specjalnie dla was sprawdziliśmy prognozę na ostatnie dni sierpnia. Zobaczcie co nas czeka.

– Cała Europa Środkowa wkracza właśnie w pole podwyższonego ciśnienia, które przyniesie nam dość suche masy powietrza napływające do nas z południowego wschodu – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS. Możemy więc spodziewać się, że kończącym nasze wakacje wyjazdom nie będą przeszkadzały żadne deszcze.

Aż do środy (28 sierpnia) zachmurzenie będzie niewielkie. Może się zdarzyć, że słupek rtęci na naszych termometrach podskoczy nawet do 30 stopni C. Innej aury możemy spodziewać się od połowy przyszłego tygodnia (28 sierpnia), kiedy możliwe będą przelotne opady deszczu i burze.

Minimalne temperatury w nocy nie spadną poniżej 16-13 stopni. W zbliżającym się tygodniu (od 26 sierpnia) możemy spodziewać się nocą nawet 19-15 stopni Celsjusza.

Aż do końca sierpnia w naszym regionie może być gorąco. – Możemy spodziewać się zarówno temperatury powyżej 30 stopni C., jak i lokalnych silnych burz – dodaje Kołodziej.

To jeszcze nie koniec lata. Lekkie, zwiewne ubrania jeszcze nam się przydadzą. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zawsze pod ręką mieć parasol.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments