Rozpoczął się wrzesień, co zwykle oznacza chłodniejsze dni i więcej deszczu. Czy tak będzie tym razem? Sprawdziliśmy prognozę pogody na najbliższe tygodnie.

Pierwszy weekend września będzie ciepły za sprawą zatoki niżowej. Powietrze będzie dość wilgotne. Taka sytuacja utrzyma się do połowy pierwszego tygodnia. Cały tydzień na niebie będą pojawiały się chmury, które z czasem mogą przynieść słabe opady i przelotne burze.

Nie oznacza to jednak znacznego ochłodzenia. Maksymalne temperatury w ciągu dnia mogą sięgać nawet 29 stopni C. O poranku na termometrach zobaczymy 15 stopni C.

– Przeważać będą wiatry słabe z kierunków zmiennych. Wzrostu prędkości wiatru oczekiwać należy okresami, głównie w czasie burz i przelotnych opadów – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

W drugiej połowie tygodnia możemy się jednak spodziewać nieznacznego ochłodzenia i suchego powietrza. Od piątku, 7 września możemy spodziewać się 21-23 stopni C. w dzień, a temperatury nad ranem spadną do około 13 stopni C.

Nie mamy jednak dobrych wiadomości. Podczas weekendu 7-9 września nad nasz region napłyną chmury, które przyniosą deszcz.

Kolejny tydzień września zapowiada się już pogodnie i sucho. Słońce pojawi się jeszcze nad naszymi głowami. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wyższymi temperaturami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments