W dwa majowe piątki (15 i 22 maja) będziecie mogli zobaczyć online spektakl grany dwa lata temu na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. „Pogrom w przyszły wtorek” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego i Norberta Rudasia jest oparty na książce lubelskiego pisarza Marcina Wrońskiego.

Spektakl był grany w 2018 roku na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Sztuka opowiada o osadzonym w więzieniu na Zamku Lubelskim przedwojennym komisarzu Zygmuncie Maciejewskim (Przemysław Sadowski), który podpisuje pakt z diabłem – przebiegłym ubekiem Grabarzem (Mirosław Zbrojewicz). Taka jest cena nie tyle przeżycia, ale przede wszystkim ocalenia żony (Matylda Damięcka) i nowo narodzonego dziecka. Maciejewski podejmuje się rozwiązania zagadki, która prowadzi do bezwzględnej Walakowej (Agnieszka Wielgosz) i jej wspólników przygotowujących w Lublinie pogrom Żydów.

Widowisko przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia. Zawiera drastyczne sceny i wulgaryzmy.

Część pierwszą spektaklu zobaczycie w piątek (15 maja) o godzinie 20, a część drugą w piątek (22 maja) również o tej porze na Facebooku Centrum Kultury w Lublinie.

Fot. Aleksandra Szyszko/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments