W środę (12 lutego) mieszkańcy Lublina pożegnają słynnego lubelskiego muzyka i kompozytora – śp. Romualda Lipko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej. Mieszkańcy, którym nie uda się bezpośrednio wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych w Archikatedrze, będą mogli oglądać ich przebieg na telebimie ustawionym na placu Katedralnym.

Po mszy św. uczestnicy pogrzebu będą mogli towarzyszyć śp. Romualdowi Lipko w ostatniej drodze na cmentarz przy ul. Lipowej i bezpłatnie skorzystać z autobusów komunikacji miejskiej. Na przystanki Brama Krakowska 02 i Brama Krakowska 04 (naprzeciwko Archikatedry), zostaną podstawione autobusy z wyświetlaczami „Cmentarz Lipowa”.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Romualda Lipko, w środę (12 lutego) w godzinach 12-14.30 wyłączone z ruchu zostaną ul. Królewska (od ul. Bajkowskiego) i ul. Wyszyńskiego (do ul. Bernardyńskiej). Na ul. Królewskiej, na pasie ruchu dopuszczony będzie w tym czasie postój autokarów i pojazdów osobowych uczestników uroczystości.

Natomiast w godz. 14.30-15 odbędzie się przejazd w kolumnie uczestników pogrzebu na cmentarz przy ul. Lipowej. Będzie się on odbywał z ul. Królewskiej dalej przez ul. Wyszyńskiego, ul. Zamojską, al. Unii Lubelskiej, ul. Lubelskiego Lipca ’80, Al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, ul. Lipową. Autokary zatrzymają się w zatoce autobusowej na ul. Lipowej i na pasie ruchu. Pojazdy osobowe przejadą dalej ul. Ofiar Katynia i ul. Obrońców Pokoju. Kondukt wejdzie na cmentarz bramą przy ul. Białej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments