To wydarzenie skierowane do tych najmłodszych, ale także i tych, którzy nie wyobrażają sobie okresu Bożego Narodzenia bez świątecznych seansów. Teatr Stary w Lublinie zaprasza na maratony filmów animowanych w czwartek (27 grudnia) i w piątek (28 grudnia).

Czwartek (27 grudnia):

Godzina 11:00 – „Ratujmy Mikołaja!”

Film opowiada o elfie Bernardzie, który jest wielkim marzycielem, wynalazcą i jeszcze większym pechowcem. Pracuje w stajni, opiekując się zastępem reniferów św. Mikołaja. Przez przypadek ujawnia on tajemnicę wynalazku Mikołaja chciwemu miliarderowi Emilowi. Kierowany przez przebiegłą Mamuśkę Złoczyńską, Emil zakrada się na Biegun Północny i porywa Mikołaja. Losy Gwiazdki zależą od pechowego Bernarda, który wyrusza w misję ratunkową w czasie. W powrocie do przeszłości Bernardowi pomaga mistrz pionowego startu i lądowania oraz ekspert w dziedzinie podniebnych ewolucji w zaprzęgu Mikołaja, renifer-łakomczuch Błyskawica.

Godzina 17:00 – „Kochajmy się od święta”

Film opowiada o czterech pokoleniach rodziny Cooperów zjeżdżających się, by jak co roku świętować Boże Narodzenie. Charlotte Cooper ma jedno marzenie. Chciałaby spędzić idealne święta. Jej rodzina nie należy jednak do najbardziej statecznych. Senior rodu Bucky postanowił zaprosić na wigilijny wieczór młodziutką kelnerkę z okolicznej knajpy. Syn Charlotte, Hank nie może zapanować nad swoją czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc i każdą rodzinną uroczystość zamienia w piekło. Siostra Hanka, Eleanor, ma romans z żonatym mężczyzną i aby uniknąć złośliwych komentarzy, zaprasza na kolację nowopoznanego żołnierza i przedstawia go, jako swojego chłopaka. Niespodziewani goście oraz wydarzenia wywracają wieczór do góry nogami.

Piątek (28 grudnia):

Godzina 11:00 – „Renifer Niko ratuje święta”

Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów – reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi – wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą – wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Stawka jest wysoka – wilki zagrażają nie tylko rodzinie Niko, ale całemu światu – chcą zniszczyć święta Bożego Narodzenia.

Godzina 17:00 – „Uwolnić Mikołaja!”

Święty Mikołaj spowodował wypadek swoimi saniami i jest poszukiwany przez policję. Znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia, nie chce pakować się w kłopoty i trzyma się od stróżów prawa z daleka. Jednak kiedy Mikołaj trafi za kratki, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera, Tom zmusi tatę do interwencji. Wspólnie postarają się uwolnić Mikołaja i umożliwić mu powrót do Laponii.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Darmowe wejściówki są do odebrania w kasie Teatru Starego od 17 grudnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments