Rozpoczęły się zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run 2022. Na liście jest już ponad 12 tys. biegaczy. Przez udział w zawodach, które odbędą się 4 września, firmowe sztafety pomogą osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii.

Wśród beneficjentów jest m.in. Pan Zdzisław z województwa lubelskiego, który 20 lat temu stracił nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego i do tej pory przez wszystkie lata po amputacji poruszał się o kulach.

– Kiedyś usłyszałem, że przy mojej bardzo wysokiej amputacji nigdy nie będę chodził o protezie. A jednak dzięki Poland Business Run jest to możliwe! Odbyłem też specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Jaki jest obecnie mój największy cel? Chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić – mówi pan Zdzisław, beneficjent Poland Business Run 2022.

Pan Zdzisław jest bardzo zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności, pełni funkcję pełnomocnika do spraw osób z niepełnosprawnościami. Za swoją prospołeczną postawę i działalność otrzymał kilka honorowych tytułów i medali. Wierzy, że proteza pozwoli mu stać się bardziej aktywnym – jego pasją jest ogrodnictwo, wędkarstwo oraz wykonywaniem mebli ze stali i drewna.

Managerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli – w czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji pracowników sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły.

W tegorocznym Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km. W Krakowie limit biegaczy wynosi 10 000 uczestników (2000 sztafet) i ponad połowa miejsc już się zapełniła.

– Zainteresowanie jest bardzo duże. Mamy już ponad 5,5 tys. biegaczy na liście startowej biegu w Krakowie i tyle samo zapisanych na bieg wirtualny. Codziennie przybywa nam biegaczy. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na zaangażowanie firm. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Firmy, które zapiszą się na wrześniowy bieg, poprzez swój udział wesprą beneficjentów Fundacji Poland Business Run z całego kraju. Organizacja jak co roku pomoże osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii.

Historie beneficjentów Poland Business Run są dużą motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, a pomoc trafiła do 128 osób. Ilu beneficjentów uda się wesprzeć w tym roku? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments