Spektakl „Jezioro Łabędzie” będziemy mogli zobaczyć w sobotę (9 kwietnia) na sali operowej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Widowisko zaprezentuje Polski Balet Królewski i rozpocznie się o godzinie 18.

„Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego to balet rosyjskiego kompozytora, który stał się synonimem sztuki baletowej. Wkraczający w dorosłość Książe Zygfryd, podczas hucznego balu z okazji osiemnastych urodzin, będzie musiał wybrać przyszłą małżonkę- jedną spośród kilku przedstawionych mu panien. Myśl ta okazuje się być na tyle dręcząca, że młody książe popada w melancholię. Widząc to przygnębienie, przyjaciele postanawiają oderwać uwagę arystokraty i zapraszają go na specjalnie przygotowane polowanie. O północy nad jeziorem Zygfryd celuje z łuku do łabędzi, w tym momencie zmieniona w łabędzice Odetta, staje przed nim i opowiada tragiczną historię swojego życia.

Polski Balet Królewski tworzą wybitni tancerze występujący na polskich i europejskich scenach. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny, co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych. W gronie zespołu znajdzie się Marika Kucza – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, czy Arkadiusz Gumny będący solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Bilety możecie nabyć na stronie Centrum Spotkania Kultur i biletyna.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments