Jako pierwsze miasto w Polsce będziemy gospodarzami programu Copernicus Hackaton. Już w czwartek, 8 listopada, od godz. 8 kilkuosobowe zespoły będą tworzyć nowe rozwiązania związane z wykorzystaniem danych z satelitów obserwacyjnych. Zapisy potrwają do dnia hackathonu.

Lublin jako jedno z trzech polskich miast, obok Krakowa i Warszawy stworzy możliwość uczestniczenia w kosmicznym projekcie wszystkim, których interesują nowe technologie, kosmiczne podróże i wszechświat.

Zgłaszane zespoły powinny składać się z 2 do 5 osób. Pomysł z którym przyjdą do programu może zostać zgłoszony nawet dopiero w dniu hackathonu. Na wydarzenie można się zarejestrować za pomocą strony http://copernicus-hackathon.pl/index.php/registration/

Podczas wydarzenia 8 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego każdy uczestnik dowie się jak korzystać z kosmicznych narzędzi do zobrazowania satelitarnego, zobaczy ich praktyczne zastosowanie i pozna metodę Design Thinking, która służy rozwiązywaniu realnych problemów.

Jednodniowy hackathon będzie podzielony na dwa etapy. W pierwszym eksperci z Earth Observation z Astri Polska i Instytutu Geodezji i Kartografii będą wspierać zespoły w opracowaniu pomysłów biznesowych dla wybranych przez nich zagadnień wraz z planem ich realizacji. W drugiej, projektowej części uczestnicy zapoznają się z metodą Design Thinking.

Zmagania uczestników zakończy wyłonienie przez jury zespołu, który weźmie udział w finale akcji 17 listopada w Warszawie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments