We wtorek (17 maja) od godziny 10:00 do 15:00 na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zorganizowany zostanie dzień polsko-ukraiński. Uchodźcy wojenni z Ukrainy będą mogli podczas wydarzenia uzyskać wiedzę na temat rynku pracy i prawa pracy w Polsce.

Specjaliści pomogą uchodźcom również zrozumieć lokalny rynek pracy, a także przedstawią im wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych, świadczeń zdrowotnych i rodzinnych w Polsce.

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie pokaże oferty pracy w krajach unii europejskiej i zaoferuje pomoc w zakresie doradztwa zawodowego. Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała porady prawne w zakresie prawa pracy, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych opowie o świadczeniach rodzinnych emerytalnych, jak i rentowych.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wyjaśni jak można uzyskać świadczenia rodzinne i z pomocy społecznej, a Powiatowy i Miejski Urząd Pracy oferuje pomoc w zakresie doradztwa zawodowego i poszukiwania pracy, oferty pracy w Polsce i szkolenia zawodowe, jak i dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.

Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawi informacje z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych, a Urząd Miasta Lublin będzie prowadził nadanie numeru pesel. Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie przygotował informacje dotyczące legalnego pobytu w Polsce.

Fot. Zdjęcie poglądowe/Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments