Pomagam Australii. Warsztaty, wystawa i koncert w Lublinie

0
557

Pomagam Australii – w sobotę (25 stycznia) w kawiarni Próba Cafe na Starym Mieście zostanie zorganizowany charytatywny event, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc płonącemu kontynentowi. Początek wydarzenia o godzinie 14.

Event pod hasłem Pomagam Australii organizowany jest w czterech miastach w Polsce. Ma on na celu na celu zebranie pieniędzy, które zostaną przekazane australijskiemu Czerwonemu Krzyżowi, którego wolontariusze i pracownicy działają na miejscu, udzielają potrzebnej pomocy i wsparcia: dbają o żywność, wodę i artykuły higieniczne.

Podczas wydarzenia będzie można wziąć między innymi udział w warsztatach gry na didgeridoo, czyli na tradycyjnym instrumencie australijskich Aborygenów. Warsztaty poprowadzi Maciej Lubaś. Po nich, będziecie mogli własnoręcznie wykonać torbę dla torbacza, czyli wziąć udział w warsztatach szydełkowania, które poprowadzą przedstawiciele Bombardowania Włóczką.

O godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy Filipa Rybczyńskiego pt. “Kawa, kawa, kawa”, czyli wystawa czarno-białych prac realizowanych na negatywach fotograficznych, a następnie poddanych do wywołania w roztworze kawy. Autor, postawił w swojej wystawie na opowiadanie prostych historii inspirowanych życiem codziennym bliskich mu osób. Filip Rybczyński jest autorem zdjęć w filmach “Idzie człowiek” i “Dulce et decorum est pro patria mori”, które były jego autorskimi projektami.

Po wernisażu wystawy będziecie mogli wziąć udział w części muzycznej. Na scenie kawiarni wystąpi między innymi Paweł Gajewski Handpan Fusion, Ethnopolia, Grajek Krawiec, Dj BeetleJuice aka Sok z Żuka i DJ Rasta Sepomatik.

Podczas wydarzenia będziecie mogli wrzucić pieniądze do puszki. Wstęp na wydarzanie wynosi 10 zł.

Program wydarzenia

14:00-16:00 – Warsztaty gry na didgeridoo – Maciej Lubaś
16:00-18:00 – Torba dla torbacza – warsztaty z szydełkowania- Bombardowanie włóczką
18:00-19:00 – Wernisaż “Kawa, kawa, kawa” – Filip Rybczyński
19:00-19:30 – Paweł Gajewski Handpan Fusion + Kamil Wiśniewski
19:30-20:30 – Ethnopolia
20:30 – Grajek Krawiec, Dj BeetleJuice aka Sok z Żuka, DJ Rasta Sepomatik

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments