Ruszamy z akcją charytatywną. Każdy z nas może pomóc potrzebującym dzieciom wyjechać na wakacyjny wypoczynek. Wystarczy, że już dziś polubicie nasz profil na portalu Facebook. Każdy lajk to 50 groszy, które trafią do Caritas i pomogą najmlodszym cieszyć się wakacjami. Finał akcji charytatywnej odbędzie się podczas Koncertu Chwały już 20 czerwca.

Od blisko 20 lat Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabiera potrzebujące dzieci na wakacje w Domu Zawierzenia nad jeziorem Firlej oraz Domu Spotkania w Dąbrowicy. Wakacyjny zorganizowany wypoczynek jest dla dzieci bardzo ważny. Mogą wtedy nawiązać nowe znajomości i uczyć się poprzez zabawę. Koszt takiego 12-dniowego wypoczynku dla jednego dziecka wynosi średnio 800 zł.

Chcąc pomóc potrzebującym dzieciom portal Lubelski.pl wraz z Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje akcję charytatywną, w które udział może wziąć każdy. Wystarczy, że w terminie 17-20 czerwca polubicie profil facebookowy Lubelski.pl. Każde nowe polubienie to 50 groszy przekazane przez portal na rzecz wakacji dla dzieci organizowanych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Akcja rusza w poniedziałek, 17 czerwca, a jej finał odbędzie się podczas ostatnich utworów śpiewanych na Koncercie Chwały, który odbędzie się 20 czerwca.

– Dzieci, które jeżdżą z nami na takie wyjazdy, same nie miałyby szansy i możliwości nigdzie wyjechać. Dlatego też w tym przypadku liczy się każda złotówka. To są właśnie kolonie marzeń dla tych dzieci – mówi Mateusz Jocek, rzecznik Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Co roku na kolonie nad jezioro Firlej i do ośrodka w Dąbrowicy wyjeżdża blisko 500 dzieci. Podczas pięciu zorganizowanych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej turnusów okazję na aktywny wypoczynek mają zarówno dzieci mieszkające w Polsce, jak i dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy i Białorusi. – Wymagają one specjalnej opieki, często musimy je również doposażyć w ubrania. Te dzieci też zasługują na spokojne, aktywne wakacje – dodaje Jocek.

Regulamin akcji charytatywnej znajduje się w siedzibie organizatora.

Jeśli sam chcesz pomóc

Wpłaty można dokonać również na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej Pekao S.A., numer: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351  z dopiskiem Wakacyjna Akcja Caritas.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments