Piekli między innymi szarlotkę i domową granolę – w środę (13 listopada) w Kuchni Brudzia odbyły się finałowe warsztaty akcji organizowanej pod hasłem: Pomaganie przez gotowanie.

Akcja powstała z inicjatywy fundacji „Samodzielność od Kuchni” oraz marki Knorr. Wszystkie warsztatowe spotkania kulinarne zorganizowane zostały dla wychowanków domów dziecka. Podczas wydarzenia uczestnicy zdobyli szerszą wiedzę na temat kuchni i gotowania, ale przede wszystkim nauczyli się samodzielności.

– Warsztaty to niezwykle cenna lekcja samodzielności. Gotowanie może być bowiem doskonałym pretekstem do tego, by pokazać, że mamy wpływ na to, co nas otacza, a każda nasza decyzja ma swoje konsekwencje – tłumaczą organizatorzy akcji.

W wydarzeniu wzięli udział podopieczni trzech lubelskich placówek: Domu Dziecka im. Janusza Korczaka, Centrum Administracyjnego „Pogodny Dom” i Domu Dziecka im. Matki Weroniki oraz lubelscy seniorzy. Lublin został wybrany również jako miejsce, w której odbędzie się również przedświąteczna edycja akcji.

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments