Niezwykły projekt, jakim jest Portal, umożliwiający w czasie rzeczywistym obserwowanie i interakcję pomiędzy mieszkańcami Lublina i Wilna, zostanie na placu Litewskim do 31 października. Pierwotnie instalacja miała zniknąć z przestrzeni miasta z początkiem sierpnia.

– Każdy dzień przy Portalu to wydarzenia kulturalne, spotkania, emocje i uśmiechy. Jest to miejsce zjednoczenia miast, stanowi zachętę do dialogu i komunikacji, dzięki której stajemy się sobie bliżsi. Portal daje możliwość pokazania w stolicy Litwy lubelskich projektów oraz interaktywnych działań po obydwu stronach – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w porozumieniu z Fundacją Benediktas Gylys, głównym organizatorem projektu po stronie litewskiej oraz Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, lubelskim koordynatorem projektu, podjęto decyzję o wydłużeniu realizacji projektu Portal. Instalacja litewskich artystów zostanie w Lublinie jeszcze przez trzy miesiące.

Portal zyskał ogromną popularność wśród mieszkańców obu miast, a także przyciągnął uwagę mediów na całym świecie. Do chwili obecnej ukazało się ponad 200 artykułów i wzmianek o Portalu w mediach tradycyjnych i internetowych. Materiały o nim przygotowały renomowane stacje i media, jak BBC czy Reuters. Posty i filmiki o lubelsko-wileńskim projekcie w portalach społecznościowych osiągały setki tysięcy wyświetleń, polubień i udostępnień.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments