W piątek (13 marca) poseł Marta Wcisło złożyła pisma do wszystkich dyrektorów lubelskich szpitali oraz NFZ z pytaniem, jaką ilością wolnego sprzętu dysponują obecnie. – Czy jesteśmy gotowi na koronawirusa? Nie wiem, ale obawiam się, że nie – mówi poseł Marta Wcisło. 

– W kontekście informacji, jakie otrzymaliśmy dziś od ministra zdrowia, że przed nami największa fala zachorowań, że będzie to nawet 1000 zachorowań chciałam się dowiedzieć, czy jesteśmy gotowi na to – zaznacza Marta Wcisło. – Jeden ze szpitali odesłał mnie departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, do Urzędu Wojewódzkiego, ten do NFZ, a NFZ nie odpowiada.

Marta Wcisło przekonuje, że z nieoficjalnych informacji od lekarzy wie, że w Lublinie jest 10 wolnych respiratorów w różnych lokalizacjach. – Czy jesteśmy gotowi na koronawirusa w naszym mieście? Odpowiedź zostawiam państwu – podkreśla poseł.

Zapytaliśmy rzecznika marszałka województwa lubelskiego o liczbę respiratorów, jakie są wolne w lubelskich szpitalach. Niżej prezentujemy całą rozmowę.

Czy to prawda, że mamy tylko wolnych 10 respiratorów w lubelskich szpitalach? Ile jest respiratorów na terenie całego województwa? 

Remigiusz Małecki: Dokonano inwentaryzacji respiratorów w szpitalach podległych SWL. Szpitale posiadają respiratory stacjonarne.

Wiemy ile posiadamy tych respiratorów? 

RM: Są też respiratory przenośne.

Wiemy ile sztuk? 

RM: Każda liczba będzie za mała. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

Czy udało się ustalić, ile sztuk? 

RM: Nie dam rady.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments