W Lublinie po raz kolejny odbędzie się akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”, której termin związany jest z Dniem Ziemi, przypadającym 22 kwietnia. Rady Dzielnic mogą pomóc w wytypowaniu obszarów wymagających uporządkowania i zorganizowaniu pracy wolontariuszy. Akcja odbędzie się 24 kwietnia.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko oraz za czystość terenów zielonych, z których korzystamy na co dzień. Wspólne porządkowanie przestrzeni naszego miasta ma wzmocnić świadomość ekologiczną mieszkańców Lublina. W tym roku do udziału w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” zaprosiliśmy Rady Dzielnic. W ten sposób chcemy wesprzeć mieszkańców z poszczególnych dzielnic miasta, którzy chcą zadbać o swoje otoczenie – wyjaśnia Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Do 21 kwietnia Rady Dzielnic mają czas na wskazanie terenów wymagających sprzątania, miejsca złożenia worków oraz liczbę uczestników akcji. Wydział Ochrony Środowiska wyposaży wolontariuszy w niezbędne rękawice i worki. Partnerami akcji są spółki KOM-EKO S.A. oraz KOMA Usługi Komunalne, które zadeklarowały nieodpłatny odbiór odpadów. Uczestnicy akcji zbierać będą drobne odpady komunalne, które zaśmiecają tereny zielone.

Przy okazji działań mających na celu dbanie o czystość i estetykę przestrzeni miejskiej, miasto przypomina też o kampanii „Miasto to też Twój dom”, w ramach której zakupiono tabliczki „Sprzątaj po swoim psie”. Otrzymają je zainteresowani administratorzy oraz zarządcy nieruchomości. Tabliczki mogą otrzymać również indywidualni mieszkańcy Lublina, którzy widzą potrzebę ich umieszczenia w miejscach zanieczyszczonych. Aktualnie przyjmowane są zgłoszenia po tabliczki – należy je kierować na adres: srodowisko@lublin.eu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments