Posterunek pamięci. Wystawa historyczna w Trybunale Koronnym

0
463

Wojna, współczesna historia Ukrainy i jej bohaterowie. To wszystko będziemy mogli zobaczyć w Trybunale Koronnym w Lublinie w dniach 3-5 lipca. To właśnie wtedy do naszego miasta przyjedzie wystawa pt. „Posterunek pamięci”.

Składa się ona z rzeczy zmarłych w walkach z rosyjskim agresorem Obrońców Ukrainy na Wschodzie Ukrainy. Większość materiałów została zebrana podczas działań poszukiwawczych w ramach projektu humanitarnego Sił Zbrojnych Ukrainy „Ewakuacja 200”. Inna część przekazana została przez rodziny poległych bohaterów.

Otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 3 lipca, o godzinie 17 w Trybunale Koronnym. Wystawa ilustruje prawdziwe oblicze wojny, tragiczne strony współczesnej historii Ukrainy, jej bohaterów, zacięte walki i zrujnowane losy ludzkie.

Jednocześnie od 2 do 16 lipca na Placu Władysława Łokietka będzie można zobaczyć wystawę „Spojrzenia przyszłości”, przedstawiającą fotografie ukraińskich dzieci, których ojcowie zginęli w walce o wolność swojej ojczyzny.

Organizacją zajął się Urząd współpracy cywilno-wojskowej Sił Zbrojnych Ukrainy wspólnie z Narodowym Muzeum Historii Wojskowości Ukrainy i Fundacją charytatywną „Centrum informacyjno-koordynacyjne”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments