Prezentujemy harmonogram pokazów na fontannie multimedialnej na placu Litewskim na lipiec. Na lipiec zaplanowano łącznie 11 pokazów, które obywać się będą o pół godziny później niż w czerwcu, tj. o godzinie 21.30. Największa kulminacja pokazów zaplanowana jest na ostatni weekend lipca, podczas Carnavalu Sztukmistrzów.

Harmonogram na lipiec:

piątek (5 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Sen o mieście

sobota (6 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

piątek (12 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne

sobota (13 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

piątek (19 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Sen o mieście

sobota  (20 lipca)  21:30 – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne

czwartek (25 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne

piątek (26 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Sen o mieście

sobota (27 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

niedziela (28 lipca), 21:30 – Unia Narodów, Historia Placu Litewskiego na Wesoło

Opisy pokazów:

Unia Narodów to alegoryczna opowieść, w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego, o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziły do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Pokaz trwać będzie 12 minut. Scenariusz – Łukasz Witt – Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka – Piotr Bańka, wykonanie – Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.

Anioły lubelskie jest to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla.

Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina.

Historia Placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

Wydarzenia Kulturalne to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments