W piątek (30 listopada) w Teatrze Osterwy będą rozbrzmiewać największe szlagiery międzywojnia. To wszystko dzięki Małej Orkiestrze Dancingowej, która po raz pierwszy wystąpi w Lublinie. Start o 20.

Noam Zylberberg trzy lata temu przyjechał z Izraela do Warszawy zafascynowany polskimi przedwojennymi piosenkami. Tak powstała Mała Orkiestra Dancingowa, która za cel stawia sobie odtworzenie życia muzycznego międzywojennej Warszawy. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane przez autorów i grają je tak, jakby grane były w czasie, kiedy powstawały. W tym roku orkiestra wydała swoją pierwszą płytę.

Warszawa okresu międzywojnia była miastem otwartym na eksperymenty i chłonąca zewnętrzne wpływy. Warszawskiej publiczności prezentowano kabaret, austriackie operetki, nową muzykę amerykańską, tańce latynoskie, czy bliższą odbiorcy muzykę polską, żydowską i romską. To wszystko było inspiracją Małej Orkiestry Dancingowej.

Cena biletu wynosi 150 złotych. Jest w nią wliczony również catering. Organizatorzy zachęcają, by na wydarzenie przyjść w strojach charakterystycznych dla dwudziestolecia międzywojennego.

Rezerwacji miejsc możecie dokonać pod numerem telefonu: 81 532 44 36.

W Lublinie Orkiestra zagra w składzie:

Noam Zylberberg – śpiew / pianino / kierownictwo artystyczne
Michał Górczyński – klarnet / saksofon
Michał Robak – klarnet
Maurycy Idzikowski – trąbka
Filip Mazur – trąbka
Dagna Sadkowska – skrzypce

Zofia Endzelm – skrzypce
Olga Owczynnikow – skrzypce
Mikołaj Majkusiak – akordeon
Andrzej Izdebski – gitara / banjo
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja / wibrafon

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments