Żużlowcy z lubelskiego klubu Speed Car Motor Lublin po 23 latach powrócili w wielkim stylu do żużlowej czołówki. To wydarzenie przyczyniło się do powstania nowego projektu o nazwie „Klub 100”. Ma on wspierać finansowo lubelski żużel.

– Wróciliśmy do najlepszej ligi świata, a teraz startujemy z nowym programem Klubu 100, który mógłby nas wesprzeć. Z dużą nadzieją patrzymy w przyszłość – mówi Piotr Więckowski, wiceprezes spółki Speedway Lublin, właściciela drużyny Speed Car Motor.

„Klub 100” to nowa inicjatywa Speed Car Motor, której celem jest skupienie przedsiębiorców, którzy chcą wspierać lubelskich żużlowców. Już teraz jest w nim ponad pięćdziesiąt firm.

– Myślę, że z tym wsparciem Speed Car Motor na dłużej utrzyma się w najlepszej lidze świata. Ten klub jest wizytówką zarówno Lublina, jak i całego województwa – podczas konferencji prasowej podkreślał Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreślał, że z budżetu miasta zostanie przeznaczone cztery miliony złotych na wsparcie żużla. – Poza tym modernizujemy stadion do wymogów ekstraligi – dodaje prezydent.

W ubiegłym sezonie na stadion wyczyny lubelskich żużlowców obejrzało 80 000 kibiców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments