Anna Wyszkoni i Zakopower oraz Myslowitz i Krzysztof Cugowski zagrają na jubileuszowych KULturaliach. Koncerty odbędą się 17 i 18 maja 2024 roku, z kolei 19 maja zaplanowano piknik, który zakończy imprezę. – Jak co roku zapraszamy wszystkich na święto kultury studenckiej – mówi prorektor ds. studentów, doktorantów i rozwoju dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL. Koncerty będą biletowane, a część dochodu zostanie przeznaczona na wsparcie Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

Tradycja KULturialów sięga 1974 roku. Wtedy też powstał Uczelniany Samorząd Studentów KUL, który jest corocznym organizatorem wydarzenia – stąd w tym roku będzie ono miało podwójnie jubileuszowy charakter. Na scenie pojawią się wykonawcy, którzy od  lat zachwycają publiczność. Pierwszego dnia (17 maja) wystąpi Anna Wyszkoni, dawna wokalistka zespołu Łzy, która kilka lat temu rozpoczęła karierę solową. Do jej największych przebojów należą m.in. „Czy ten pan i pani”,  „Wiem, że jesteś tam” czy „Zapytaj mnie o to, kochany”. Po niej na scenie pojawi się Zakopower ze swoim charyzmatycznym liderem – Sebastianem Karpielem-Bułecką. Zespół od lat świetnie łączy muzykę folkową z elementami rocka i jazzu, jak choćby w znanym wszystkim przeboju „Boso”.

Drugiego dnia nie zabraknie lubelskiego akcentu. Jak zapowiada przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL Paweł Zdybel, na scenie pojawi się wykonawca, którego artystyczna droga trwa dłużej niż tradycja KULturaliów. To współzałożyciel i wieloletni wokalista Budki Suflera – Krzysztof Cugowski. Drugą gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół Myslovitz, w którego wykonaniu będziemy mogli zapewne usłyszeć „Długość dźwięku samotności” czy „Scenariusz dla moich sąsiadów”.

Jak w poprzednim roku koncerty będą biletowane. Wejściówki można już nabyć za pośrednictwem portalu biletomat.pl. Bilet na jeden dzień można kupić w cenie 30 zł (studencki) i 40 zł (normalny), a karnet na wszystkie koncerty kosztuje odpowiednio 50 i 70 zł.  – Podobnie jak w ubiegłym roku część dochodu z koncertów przeznaczymy na wsparcie Hospicjum Dobrego Samarytanina – zapowiada Paweł Zdybel.

Jak podkreśla Prezes Fundacji Rozwoju KUL Tomasz Tokarski, KULturalia od lat stanowią istotny element życia akademickiego i na dobre wpisały się również w krajobraz lubelskich wydarzeń kulturalnych. Zaznacza, że ze względu na przypadający w tym roku jubileusz Uczelnianego Samorządu Studentów KUL organizatorzy przygotowali niezwykle atrakcyjny program, a impreza zyska dodatkowy akcent – piknik, na który uniwersytet zaprasza wszystkich mieszkańców miasta.

Piknik odbędzie się w niedzielę 19 maja, a wstęp będzie wolny. Organizatorzy nie zdradzają na razie, kto wystąpi podczas części artystycznej, wiadomo natomiast, że na uczestników pikniku będą czekać stoiska grillowe oraz strefa dla dzieci.

Piknik, podobnie jak koncerty, odbywać się będzie na terenie kampusu Poczekajka. – Poczekajka to dynamicznie rozwijający się, m.in. dzięki obecności Wydziału Medycznego, kampus KUL, ale równocześnie miejsce pełne zieleni, doskonałe na tego typu wydarzenia, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się właśnie tam zaprosić uczestników KULturaliów – mówi prorektor Beata Piskorska.

KULturalia to cykliczny, sztandarowy projekt samorządu studenckiego KUL, organizowany od 1974 roku i promujący wysoką kulturę studencką. Cieszy się dużą popularnością wśród studentów i mieszkańców Lublina. Posiada także ugruntowaną pozycję wśród lubelskich imprez kulturalnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments