W czwartek (6 sierpnia) odbyła się prezentacja lubelskiej drużyny rugby EDACH Budowlani Lublin. Na prezentacji byli obecni również nowi zawodnicy, którzy zasilili szeregi drużyny: James Allen, Dan Tomanek, Smilko Debrenliev oraz Roger „Royal” Mwale. Wszyscy są przewidywani do gry w wyjściowej “piętnastce”. Dodatkowo do kadry zostali włączeni dwaj studenci z Zimbabwe: Panashe Dube i Dexter Wenyika.

Budowlani funkcjonują w Lublinie od 1995 roku. I choć tegoroczny sezon jest nieco przesunięty przez epidemię koronawirusa zawodnicy trenują i pracują nad swoją formą na nadchodzące mecze. – Kwarantanna popsuła szyki nie tylko nam, ale i wszystkim sportowcom. Od połowy czerwca udało nam się wejść na boisko, a od 4 tygodni realizujemy program motoryczny. Mamy nadzieję, że przyniesie on oczekiwane efekty – podkreśla Jacek Zalejarz, prezes drużyny Edach Budowlani Lublin. – Gramy u siebie cztery mecze, na wyjeździe pięć. To jest plan na rundę jesienną. Zawodnicy są bardzo związani z tym stadionem i zakładam, że przyniesienie nam szczęście – dodaje.

Budowlani wszystkie mecze rozegrają na boisku przy ul. Krasińskiego w Lublinie. Pierwszy już 23 sierpnia. Wstęp jest wolny.

Fot. Dominika Polonis

    

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments