Będą sportowe emocje, święto kolorów, koncerty i plenerowe kino, a w regionie międzynarodowe zawody balonowe. Weekend w Lublinie upłynie nam pod znakiem wielu atrakcji, a to za sprawą licznych wydarzeń, w których możecie wziąć udział. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Koncert w Radiu Lublin

W piątek (7 sierpnia) o godzinie 19 w Radiu Lublin możecie wziąć udział w koncercie Łukasza Pawlika. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Bezpłatne wejściówki możecie zdobyć na antenie radia.

Muszla Koncertowa Ogrodu Saskiego

W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie możecie wziąć udział w teatrze dla seniorów oraz koncertach. Początek wydarzeń o godzinie 20. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Program

Koncerty i potańcówki

Piątek (7 sierpnia), godz. 20: B6/Progizer

Sobota (8 sierpnia), godz. 20: Maciejowa Kapela

Kino Perła

Kino znajduje się w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej. Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Piątek (7 sierpnia): Atame Me! (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’Roll)

Sobota (8 sierpnia): Polskie gówno (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela(9 sierpnia): I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże (Cykl: Świat się śmieje)

Kino w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej w Lublinie (obok Zielonego Talerzyka). Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Piątek (7 sierpnia), godz. 21: Miłość i miłosierdzie (dramat, 104 min.)

Sobota (8 sierpnia), godz. 21: Mam przyjaciół w niebie (komedia, 95 min.)

Multimedialne pokazy fontann

W piątek i sobotę warto wybrać się również na multimedialne pokazy fontann na placu Litewskim. Oprócz tegorocznej nowości – Legendy o Czarciej Łapie, będzie można obejrzeć również prezentacje: Anioły Lubelskie i Historię Placu Litewskiego na wesoło. Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Harmonogram pokazów

Piątek (7 sierpnia) – Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na wesoło

Sobota (8 sierpnia) – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie

Atrakcje w Centrum Kultury

W piątek (7 sierpnia) w Wirydarzu Centrum Kultury wystąpi Marek Dyjak. Ten pochodzący ze Świdnika artysta przyjedzie do nas z premierą swojej nowej płyty. Początek wydarzenia o godzinie 20. Bilety możecie nabyć w cenie 75 zł (bilet ulgowy) oraz 85 zł (bilet normalny).

W sobotę (8 sierpnia) możecie wziąć udział w koncercie Baasch. Początek o godzinie 21 w Wirydarzu Centrum Kultury.

Natomiast w niedzielę (9 sierpnia), o godzinie 12 w Centrum Kultury odbędzie się kolejne bajkoczytanie. Najmłodszym, bajki przeczyta aktor Dariusz Jeż. Wstęp wolny.

Mecz BKS Lublin

W sobotę (8 sierpnia), o godzinie 14 na boisku przy ulicy Kresowej 5, drużyna BKS Lublin zmierzy się z Orlętami Łuków. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Święto Kolorów nad Zalewem Zemborzyckim

W niedzielę (9 sierpnia) o godz. 14 na Słonecznym Wrotkowie w Lublinie kolorowe proszki holi powędrują w górę. To znak, że czeka nas kolejna edycja Holi Święta Kolorów. Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków. Każdy z uczestników powinien zachowywać dystans społeczny minimum 2 metrów oraz mieć maseczkę ochronną. Holi Festiwal potrwa do godziny 19 i zakończy się wyrzutem kolorów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wystawa w CSK

W Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1 możecie zobaczyć wyjątkową wystawę „Archiwum Pamięci”, która prezentuje dokonania trzech wybitnych artystów, łącząc różne dziedziny sztuki, takie jak rysunek, grafika, malarstwo oraz rzeźba, w jedną niezwykle interesującą wystawę. Bilety na wystawę są dostępne w kasie CSK w cenie 8 zł (normalny) oraz 4 zł (ulgowy). Prace możecie oglądać od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

Relaks na tarasie

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Warto również skorzystać z nowej przestrzeni rekreacyjnej Playa Marina (ul. Krężnicka 6). Na najmłodszych czekają tam dmuchane zjeżdżalnie, a na tych nieco starszych kajaki i żaglówki.

A w regionie…

Pokazy Balonowe w Nałęczowie

W piątek (7 sierpnia) oraz w sobotę (8 sierpnia) w Parku Zdrojowym w Nałęczowie możecie wziąć udział w 15. Międzynarodowych Zawodach Balonowych. Będą nie tylko liczne pokazy związane z tym sportem, ale również degustacje kuchni z całego świata oraz koncert artysty z Lublina – Wojtka Cugowskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments