Blokowisko to wspólne doświadczenie dla całego polskiego społeczeństwa. Niestety często skojarzenia z blokami wiążą się z problemami społecznymi, ciasnotą, wykluczeniem, wyobcowaniem, szarością, poczuciem beznadziei, patologiami.

Reżyser cyklu, Tomasz Knittel, zadaje pytanie o kulturotwórczą rolę architektury mieszkaniowej. Prezentowane podczas seansów filmy z różnych perspektyw opowiedzą o wpływie, jaki masowa architektura mieszkaniowa miała na pokolenia Polaków.

– Bohaterami każdego z filmów są artyści, architekci, historycy, socjolodzy, krytycy, publicyści, dziennikarze, kulturoznawcy, animatorzy oraz mieszkańcy wielkopłytowych osiedli, którzy dzielą się swoją wiedzą i własnymi doświadczeniami wynikającymi z mieszkania w blokach – zdradzają organizatorzy.

Spotkania odbywają się w każdy listopadowy i grudniowy czwartek o godzinie 18 w Warsztatach Kultury, przy ul. Grodzkiej 5a, w sali widowiskowej. Wstęp na seanse jest wolny.

PROGRAM

15 listopada – Blok. Sztuki wizualne

22 listopada – Blok. Literatura

29 listopada – Blok. Architektura

6 grudnia – Blok. Muzyka

13 grudnia – Blok. Generacje

Bezpośrednio po filmie „Blok. Generacje” odbędzie się spotkanie i rozmowa z autorem serii – Tomaszem Knittelem. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Klimkowska.

20 grudnia – Blok. Film

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments