Poznaliśmy ocenę formalną projektów zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Oprócz tradycyjnych projektów infrastrukturalnych, związanych z remontem chodnika czy fragmentu ulicy; projektów kulturalno-animacyjnych pojawiło się również kilka, które mogą zaskakiwać. Co powiecie na tężnie solankowe, pomnik chomika czy edukacyjny wypas owiec?

W tym roku do Ratusza wpłynęło 201 projektów, z których pozytywną ocenę formalną uzyskały 142. Wśród nich 84 pozytywnie ocenione pomysły to projekty dzielnicowe. Największą kreatywnością i skutecznością wykazali się mieszkańcy dzielnicy Rury, którzy pod głosowanie poddadzą osiem projektów. Pozytywną ocenę uzyskało również 58 projektów ogólnomiejskich. Jeśli autorzy odrzuconych pomysłów nie zgadzają się z wynikami, mają siedem dni na złożenie odwołania.

Uwagi można zgłaszać do 11 lipca włącznie, za pomocą poczty elektronicznej na adres obywatelski@lublin.eu, pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców bądź za pośrednictwem poczty: Biuro Partycypacji Społecznej, Urząd Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107).

Wśród tradycyjnych projektów infrastrukturalnych, kulturalno- animacyjnych pojawiło się również kilka ciekawych i zaskakujących pomysłów. Jednym z nich jest propozycja edukacyjnego wypasu owiec. Autor projektu zaproponował, żeby w kilka weekendów, w ciepłe miesiące, w różnych przestrzeniach miasta, np. w wąwozach, na łąkach, przyprowadzić owce, żeby ludzie mogli obok urządzać pikniki i pobyć wśród tych zwierząt. Równie ciekawym projektem jest pomysł lubelskich tężni solankowych, które miały by się pojawić w lubelskich wąwozach. Wśród zaskakujących projektów można wymienić również pomysł budowy pomnika chomika europejskiego na rondzie Reagana.

O tym czy będzie można skorzystać z tężni solankowych w lubelskich wąwozach czy spotkać owce w lubelskich parkach zadecydują mieszkańcy miasta podczas głosowania, które rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. W puli jest 15 milionów złotych.

Więcej na temat budżetu obywatelskiego na ESKA LUBLIN

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments