W poniedziałek (8 marca) odbędzie się finał akcji Proszę Panią, Proszę Pana. To akcja pomocy organizowana z okazji Dnia Kobiet dla pań mieszkających w domach samotnej matki, ośrodkach i domach ofiar przemocy.

Akcja ma charakter ogólnopolski, bo przygotowane upominki trafią do kobiet z Krakowa, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Nowego Sącza i Lublina. W Lublinie stworzeniem wyjątkowych paczek zajmuje się fundacja Pełnia. – Pomysł powstał w naszych sercach. W akcję włączyć się może każdy poprzez zbiórkę na stronie zrzutka.pl. – zaznacza Monika Kowalczyk, wokalistka i wolontariuszka.

Panie zostaną obdarowane w zależności od potrzeb, środkami higieny osobistej, kosmetykami, słodyczami, bielizną, kawą, jak i herbatą. Części z nich towarzyszą dzieci, które także dostaną prezenty. Czasem paczki są miłym akcentem tego dnia, a czasem odpowiadają na elementarne potrzeby, takie, jak posiadanie pasty do zębów.

W poprzednich latach wręczaniu paczek towarzyszyły spotkania, często wspólnie spędzany czas przy kolacji. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną paczki zostaną rozdane przez pracowników ośrodków.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments