Prywatne media protestują przeciw podatkowi od reklam

0
318

Dziś wielu z nas zaskoczyła czarna plansza w tv zamiast ulubionego programu, specjalne komunikaty w prywatnych rozgłośniach radiowych i internecie. Tak prywatne media protestują przeciw podatkowi od reklam, który chce wprowadzić rząd.

Największe prywatne telewizje, jak TVN24 i Polsat News zamiast programu nadają specjalny komunikat. Do akcji włączyły się też największe stacje radiowe, dzienniki oraz portale. Jest to protest przeciw wprowadzeniu składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej, do którego i my dołączamy.

„Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie” – czytamy na stronie Onet.pl.

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem COVID-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media” – czytamy w liście podpisanym przez kilkadziesiąt redakcji w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments