W piątek (21 lutego) w Przedszkolu Specjalnym nr 11 w Lublinie dzieci przedstawiły krótki spektakl z okazji kończącego się karnawału. Spektakl przeniósł nas do krainy oceanu. Zobaczyliśmy kraby, meduzy, syrenki, ale nie zabrakło też czarnego charakteru, którym był wąż wodny.

– Co roku odbywa się u nas bal karnawałowy połączony z przedstawieniem, w którym biorą udział wszystkie dzieci, niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Staramy się tak dobierać tematykę, muzykę i ruch, aby każde dziecko mogło w nim zaistnieć, czuć się dobrze i odnieść sukces – tłumaczy Beata Sprawka, współorganizatorka akcji. – Staramy się pokazywać mocne strony dzieci, ich radość i spontaniczność. Jeżeli dziecko nie jest w stanie chodzić samodzielnie, to udało się znaleźć strój kraba, w którym może raczkować. Przedstawienie jest też powodem do dumy dla rodziców. Mogą zobaczyć swoje dziecko które pięknie wygląda, potrafi wcielić się w wyznaczoną rolę pomimo swoich ograniczeń – podkreśla.

W przedstawieniu wzięło udział około 50 dzieci, czyli wszyscy podopieczni przedszkola oraz pracownicy i terapeuci przedszkola, którzy zaangażowani byli w szycie kostiumów i wykonywanie scenografii.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments