W sobotę (22 lutego) w Galerii Olimp będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i badań profilaktycznych. To wszystko czeka na nas w ramach Światowego Dnia walki z rakiem. Początek wydarzenia o godzinie 10.

W Polsce z powodu nowotworów co roku umiera około 100 tysięcy osób. Onkolodzy chcieliby, aby chorzy trafiali na leczenie jak najszybciej, ale to zależy od samych pacjentów. To oni mają szansę, zauważyć, że z ich organizmem dzieje się coś niepokojącego i zgłosić się do specjalisty.

Z okazji co roku obchodzimy Światowy Dzień walki z rakiem. W tegorocznej edycji będziecie mogli wziąć udział w Galerii Olimp gdzie wolontariusze i specjaliści wykonają bezpłatne badania.

Wśród stoisk znajdziemy między innymi stoisko Młodych Medyków. To oni zmierzą ostrość wzroku, pomiar glukozy we krwi, pomiar szczytowego przepływu wydechowego, zrobią testy na daltonizm oraz przeprowadzą pokazy medyczne.

Z kolei IFMSA-Poland O. Lublin sprawdzi, czy masz prawidłowy skład masy ciała, zmierzy ciśnienie tętnicze oraz będzie prowadziło punkt informacyjny o nowotworach. Na tym stoisku będziecie mogli również nałożyć alko i narkogogle i zobaczyć, jak czuje się człowiek po spożyciu dużej ilości alkoholu czy narkotyków.

Natomiast na stoisku Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologów zostaną przeprowadzone przeglądy jamy ustnej, zabawy dla najmłodszych oraz intrukcje o prawidłowej higienie jamy ustnej.

Wydarzenie potrwa do godziny 16.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments