Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie ma swoją kawiarenkę. Bobolanum, bo taką nazwę ona nosi została oficjalnie otwarta i poświęcona w niedzielę (13 czerwca). Od tego dnia korzystać z niej mogą nie tylko parafianie, ale i okoliczni mieszkańcy.

– Kawiarenka to inicjatywa, która ma wychodzić naprzeciw parafianom, którzy uczęszczają do naszego kościoła. Parafia tworzy wspólnotę, rodzinę i chcemy, aby faktycznie ci, którzy przychodzą się modlić, korzystają z różnych sakramentów mieli możliwość autentycznego spotkania się na kawie czy lodach – wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, proboszcz parafii oraz pomysłodawca inicjatywy.

 

Kawiarenka Bobolanum czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 12 do 20. W niedzielę czynna jest do godziny 19. Można w niej kupić kawę, zjeść ciepłe gofry, a także lody. Pomysłodawcy podkreślają, że słodkie smakołyki na pewno poprawią nastrój niejednemu mieszkańcowi.

– Chcemy, aby parafia stanowiła możliwość spotkania się również poza eucharystią – dodaje ks. Ładniak. Przed kawiarenką ustawione są również stoliki, więc słodkości można zjeść również na miejscu. W kawiarence obowiązuje reżim sanitarny.

Fot. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 rok temu

Rzym kościele p.w. św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej w Warszawie kawiarenka funkcjonuje już od co najmniej 30 lat!

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

klechy krzyczą o zakazie handlu w niedziele a sami handluja i to w Domu Bozym. Targowisko.Wstyd

Bart
Bart
1 rok temu

A lody są ?

Grzech
Grzech
1 rok temu
Reply to  Bart

Tylko ciepłe.

kolorowy
kolorowy
1 rok temu
Reply to  Grzech

ciepły się odezwał hahahha

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

czy wszystko będzie nabijane na kasę fiskalną i będzie odprowadzany podatek?

Albert
Albert
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Tak, jest kasa fiskalna i wszystko odbywa się legalnie

kjj
kjj
1 rok temu

i w niedziele bedzie ktos tam pracowal?!??!? a co z czasem dla rodziny?!? slabe to… ksiadz niech stanie sprzedawac tego dnia