Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zaszczepił już blisko 34 tysiące osób przeciwko COVID-19. Zakładając, że w tej grupie byliby tylko mieszkańcy miasta, oznaczałoby to, że co dziesiąty lublinianin zdecydował się na przyjęcie szczepionki w placówce przy al. Kraśnickiej.

Codziennie rano przed głównym wejściem do największego szpitala podlegającego Samorządowi Województwa Lubelskiego ustawia się kolejka osób do szczepienia. W placówce funkcjonują trzy punkty szczepień, a jeśli w danym dniu zgłosi się większa ilość chętnych do szczepień, uruchamiany jest dodatkowy, czwarty punkt.

– Średnio szczepimy ok. 350 osób dziennie, ale zdarzają się dni, kiedy chętnych jest nawet dwa razy więcej. W rekordowym do tej pory dniu zaszczepiliśmy 900 osób. Dzięki dobrej organizacji pracy oraz zaangażowaniu pielęgniarek i lekarzy możemy sprawnie obsłużyć każdego chętnego – tłumaczy dyrektor Piotr Matej.

Szpital przy al. Kraśnickiej szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczął 28 grudnia 2020 roku. Przez ten czas personel wykonał 33 766 szczepień. Drugą dawkę szczepionki przyjęło ponad 13 tysięcy osób, a liczba osób zaszczepionych szczepionką jednodawkową wyniosła prawie 4 tysiące. W szpitalu wykonywane są szczepienia preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Obecnie szczepić mogą się wszystkie osoby od 12. roku życia posiadające aktywne e-skierowanie.

Szpital przy al. Kraśnickiej aktywnie włączył się w program szczepień, nie tylko w placówce, ale bierze także udział w akcjach wyjazdowych. I tak w czasie majówki na placu Zamkowym zaszczepiono 3500 osób. Z kolei w tym tygodniu zaplanowano szczepienie wyjazdowe dla pracowników i studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Chętnych jest już 1500 osób.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments