W czwartek (29 sierpnia) na lubelskich ulicach pojawiła Przyjazna Zebra, która przypomina dzieciom o bezpiecznym zachowaniu w drodze do placówek oświatowych. To już XI edycja programu.

Schyłek wakacji wiąże się z powrotem do szkół i przedszkoli. To właśnie w tym czasie musimy szczególnie pamiętać o potrzebie zachowania wzmożonej ostrożności na drodze i podczas przechodzenia przez ulicę. O tym wszystkim od lat przypomina nam Przyjazna Zebra, kierując swoją akcję zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

To autorski program miejskiego radnego Marcina Nowaka, podczas którego przebrany w strój pasiastego zwierzaka animator kultury, uczy o zasadach w ruchu drogowym, organizując poświęcone temu lekcje, festyny oraz konkursy recytatorsko-plastyczne. Powstały także tematyczne filmy, podczas których zebra spotyka się z dziećmi w komunikacji miejskiej i nad wodą.

Przez pierwsze lata program finansowany był wyłącznie z własnych środków radnego, obecnie środki na ten cel pochodzą z miejskiego budżetu.

– To bardzo ważne, by edukację w zakresie bezpieczeństwa dzieci na drogach połączyć z przyjemną i pożyteczną rozrywką – mówi Marcin Nowak. – Przyjazna Zebra gwarantuje to w 100 proc.

Tegoroczna akcja trwa już od kwietnia. Podczas jej trwania zebra odwiedziła kilkanaście lubelskich placówek oświatowych, a także „zorganizowała” festyn w Galerii Olimp. W czwartek pasiasty zwierzak pojawił się na miejskich skrzyżowaniach. Tego dnia kierowcy, pasażerowie i piesi otrzymali odblaski oraz informację, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments