Od kiedy minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział monitorowanie pulsoksymetrem pacjentów z COVID-19, którzy nie wymagają hospitalizacji, zainteresowanie tym urządzeniem jest ogromne. Sprawdziliśmy, czy można je kupić i za ile.

Pulsoksymetr mierzy poziom natlenienia krwi pacjenta. Dzięki temu można kontrolować stan pacjenta, czy nie wymaga nagłej interwencji medycznej. Prawidłowy poziom saturacji tlenem wynosi od 95 procent do 99 procent. Wskazanie poniżej powinno być sygnałem ostrzegawczym.

Wiele osób po słowach ministra zdrowia postanowiło kupić to urządzenie prywatnie. Najpopularniejszy to ten napalcowy, który ma czujnik zakładany na palec osoby badanej. Jest bardzo mały i dlatego pomiarów możemy dokonać w każdej chwili.

Sprawdziliśmy, czy urządzenie można jeszcze kupić w lubelskich aptekach, sklepach i popularnych sieciówkach.

Lubelskie apteki

W wielu aptekach nie ma szans, by kupić urządzenie. W niektórych nie jest w ogóle w sprzedaży, w innych już zabrakło. – Od rana dzwonię po magazynach, hurtowniach, ale nigdzie już ich nie ma! Są wszędzie wykupione – tłumaczy nam pracownik jednej z lubelskich aptek.

Pulsoksymetr można kupić za nieco ponad 100 zł w Aptece Lubelskiej przy ul. Ametystowej. W najbliższym czasie powinien on również pojawić się w aptece przy ul. Tatarakowej 28. – Obecnie nie ma, ale czekamy na dostawę, więc może coś będzie. Trudno mi jednak powiedzieć kiedy – informuje pracownik apteki.

W przyszłym tygodniu powinien się on również pojawić w Aptece Familijnej przy ul. Radości 4. – Powinien być w przyszłym tygodniu. Zamówiliśmy, ale jeszcze nie dotarły – wyjaśnia pracownik apteki.

Urządzenia nie ma również w aptece Vita Pharma przy ul. Watykańskiej 6 i Aptece Salix przy ul. Jutrzenki. – Niestety już nie mamy. Wszystkie nam się skończyły – przyznaje farmaceutka z Salixa.

Pulsoksymetry skończyły się również w aptece Pomocna na lubelskim deptaku. – Mieliśmy dosłownie 10 opakowań i wszystkie rozeszły się w niecałą godzinę – przyznaje jeden z pracowników apteki.

Gdzie jeszcze kupimy

W RTV EURO AGD najtańszy pulsoksymetr kupimy za 299 zł. Za ten najdroższy będziemy musieli zapłacić 600 zł. Obecnie, dostępne są 4 różne jego rodzaje. W Komputroniku zapłacimy około 230 zł.

W sklepie medycznym Tech-Med za to urządzenie będziemy musieli zapłacić około 200 zł. W sklepie Hitmed za najtańsze urządzenie zapłacimy 130 zł, a za nieco droższe 150 zł. W Novamed zapłacimy około 140 zł. W sklepie Medicusa za to urządzenie zapłacimy nieco ponad 200 zł.

Możemy też poszukać pulsoksymetrów w internecie na serwisach aukcyjnych, gdzie najtańsze urządzenie możemy jeszcze kupić od 50 zł wraz z przesyłką.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments