W sobotę (24 lipca) rozpoczął się remont Krakowskiego Przedmieścia. W poniedziałek niektórzy kierowcy byli zaskoczeni utrudnieniami. Szczególnie zakazem wjazdu z ul. 3 Maja w ul. Kołłątaja.

Od soboty (24 lipca) nastąpiło całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Krakowskie Przedmieście, na remontowanym odcinku od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja. Zakłada się, że ulica będzie wyłączona z ruchu do końca lipca.

– Nikt nie mówił, że nie będzie można wjechać z ul. 3 Maja w ulicę Kołłątaja. Skoro może tamtędy jechać komunikacja miejska, to samochody osobowe też powinny – zadzwonił do nas pan Michał, kierowca z Lublina.

Co na to Urząd Miasta Lublin? – Trwający remont ul. Krakowskie Przedmieście uwzględnia również wykonanie warstwy ścieralnej na tarczy skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście, ul. Kołłątaja i 3 Maja. Tym samym ruch kołowy odbywa się na skrzyżowaniu wahadłowo i jest dopuszczony tylko i wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Dopuszczenie do ruchu pozostałych użytkowników powodowałoby korki, a tym samym utrudniało realizację prac drogowych – wyjaśnia Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Obecnie realizowany remont jezdni ul. Krakowskie Przedmieście obejmuje swym zakresem oprócz wymiany nawierzchni, wymianę zniszczonych krawężników oraz zniwelowanie nierówności chodników, zjazdów i miejsc postojowych poprzez przebrukowanie istniejącej nawierzchni. Do odnowy przewidziano ponad 4,5 tys. m2 powierzchni jezdni oraz 570 m długości krawężników. Koszt prac drogowych to ponad 1,14 mln zł.

– Na czas zamknięcia ul. Krakowskie Przedmieście zalecamy następujące objazdy. Kierowcy jadący od 3 Maja, powinni się kierować w ul. Żołnierzy Niepodległej, następnie w ul. Leszczyńskiego, Długosza do Al. Racławickich. Z kolei dla osób poruszających się od ul. Okopowej, dojazd do Al. Racławickich jest możliwy przez ul. Lipową – dodaje Justyna Góźdź.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments