Czekają nas kolejne zmiany w ruchu na remontowanym rondzie Lubelskiego Lipca ‘80. Już w najbliższą sobotę, 9 marca, ponownie zmieni się tu organizacja ruchu. Kierowcy pojadą inaczej.

Kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu na rondzie przy Gali i ul. Fabrycznej zakłada wyłączenie zachodniej części skrzyżowania. Nie pojedziemy już po pasach ronda, które znajdują się po stronie Al. Zygmuntowskich.

Kierowcy nadjeżdżający od strony Zamku i ul. Zamojskiej, al. Unii Lubelskiej za mostem na Bystrzycy przejadą na pas sąsiedniej jezdni po stronie galerii, przejadą przez skrzyżowanie mijając wyspę ronda i na jezdnię ul. Lubelskiego Lipca ‘80 po stronie Aqua Lublin wrócą przez pas na wysokości przystanka.

Dodatkowo al. Unii Lubelskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Zamojską zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu, a na moście do jednego pasa. Podobnie będzie również od ul. Zamojskiej. Wlot zostanie zwężony do dwóch pasów ruchu oraz wlot ul. Lubelskiego Lipca ’80 (jadąc od al. Piłsudskiego) do jednego pasa ruchu od wysokości zakrętu, gdzie włącza się ul. 1 Maja.

Piesi będą mogli poruszać się bez zmian. Wykonawca umożliwi też dojazd do pawilonów handlowych przy ul. Fabrycznej. Dojazd do parkingu podziemnego galerii handlowej (wjazd od al. Unii Lubelskiej) dla pojazdów jadących od strony Zamku będzie możliwy przy wykorzystaniu przejazdu przez pas rozdziału.

Remont ronda przy Gali trwa od początku listopada 2018 roku. Ul. Fabryczna została zamknięta dla ruchu 9 lutego. Obecnie trwa tam przebudowa całego układu drogowego. Planowane ulice otrzymają nową nawierzchnię i oświetlenie. Dodatkowo od podstaw zostanie wybudowany most na rzece Czerniejówce na ul. Fabrycznej. Wykonawca planuje zakończenie robót na koniec 2019 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments