Teatr Stary w Lublinie zaprasza mieszkańców na nowy cykl kulturalny pt. „Staromiejskie zaprasza”. Z tej okazji w poniedziałek (17 stycznia) będzie można zobaczyć film „Rio Bravo” z 1959 roku. Początek o godzinie 18.

W roku podwójnie jubileuszowym – dwustulecia otwarcia teatru i dziesięciolecia działalności jako Teatr Stary w Lublinie – narzucony został cyklowi „Staromiejskie zaprasza” pewien reżym. W programie znajdą się wyłącznie filmy, które były już w tym budynku, prezentowane. Przypominamy, że projekcje organizowano tu w latach 1907-1981 i od 2012 roku. Z każdej dekady kurator cyklu wybrał jeden tytuł.

Dzieła ze światowego kanonu przeplatać się będą z filmami nieco zapomnianymi czy zgoła nieznanymi. Nie będą prezentowane chronologicznie. Zatem to już nie tylko „Staromiejskie zaprasza”, choć przy takim tytule cyklu pozostają organizatorzy, ale i „Théâtre Optique Parisien zaprasza”, „Adria zaprasza”, „Rialto zaprasza”.

„Rio Bravo” – żelazna westernowa klasyka. Film został wyreżyserowany przez Howard Hawksa. W roli głównej zobaczymy Johna Wayne. Gra on szeryfa małego miasteczka na Dzikim Zachodzie. Właśnie uwięził oskarżonego o morderstwo. Brat aresztowanego, bogaty ranczer, podejmuje działania zmierzające do jego uwolnienia. Szeryf i jego zastępcy, alkoholik Dude i kulawy Stumpy, muszą znaleźć sposób, by zatrzymać złoczyńcę do czasu przybycia funkcjonariuszy US Marshals Service.

Bezpłatne wejściówki na film można odbierać w kasie Teatru Starego.

Kolejne pokazy

28 lutego – Robert i Bertrand (wejściówki od 14.02)

21 marca – Panny z Wilka (wejściówki od 07.03)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments