Rosjanie przejęli Czarnobyl. Państwowa agencja wydała komunikat

0
1132

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami na temat wzrostu promieniowania w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że obecnie nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. PAA stale monitoruje sytuację radiacyjną w kraju.

Agencja nie otrzymała także zgłoszenia o jakimkolwiek zagrożeniu w międzynarodowych systemach powiadamiania o zdarzeniach radiacyjnych.

Państwowa Agencja Atomistyki nie odnotowała żadnych zmian w wynikach pomiarów promieniowania jonizującego w ramach krajowego systemu monitoringu radiacyjnego. W celu weryfikacji pojawiających się doniesień medialnych, PAA skierowała zapytanie do ukraińskiego urzędu dozoru jądrowego, jak również do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu o stan sytuacji radiacyjnej na Ukrainie.

Na stronie internetowej na bieżąco publikowane są dane ze stacji PMS (ang. Permanent Monitoring Station) rozmieszczonych na terenie Polski. Możecie je znaleźć tutaj

Grafika: PAA/Facebook

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments