Lubelskie przedszkolaki rozpoczęły akcję zbierania plastikowych nakrętek na rzecz Fundacji Rozwiń Skrzydła. W ten sposób w praktyce wdrażają działania proekologiczne, o których dowiedziały się podczas warsztatów na temat recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Warsztaty odbyły się w 10 lubelskich przedszkolach w styczniu i lutym 2022 roku w ramach projektu „RozkręćMy Dobro dla Matki Ziemi”.

– Projekt jest odpowiedzią na problem zrównoważonego rozwoju, z którym borykamy się jako społeczeństwo. Zmiana klimatu oraz jego skutki, wycinka lasów, zmniejszenie zasobów naturalnych, zanieczyszczenie środowiska są tymi wyzwaniami, które wymagają od nas natychmiastowej zmiany zachowań – tłumaczą organizatorzy. – Ważnym jest by dzieci od najmłodszych lat uczyły się poprzez własne doświadczenie sprawczości w działaniach proekologicznych na przykład poprzez segregowanie śmieci, zakręcanie wody podczas mycia zębów, gaszenie światła, kupowanie mniejszej ilości zabawek lub tworzenie zabawek ekologicznych, twórcze wykorzystanie odpadów. Podczas warsztatów przedszkolaki samodzielnie wykonywały zabawkę ekologiczną z surowców wtórnych, a poprzez zbiórkę nakrętek wesprą działania Fundacji i zatroszczą się o środowisko.

Dołącz do akcji

Osoby zainteresowane wsparciem Fundacji Rozwiń Skrzydła poprzez zbieranie nakrętek mogą przynosić je do biura Fundacji (al. Piłsudskiego 16 w Lublinie). Placówki edukacyjne zainteresowane współpracą są proszone o kontakt: vita@rozwinskrzydla.org

Fundacja Rozwiń Skrzydła

Organizacja pozarządowa. Od 2008 roku działa w Lublinie na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych w obszarze wychowania i edukacji. Jej główny cel statutowy: „stymulowanie oraz wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, fizycznego, społecznego i duchowego człowieka w całym cyklu jego życia”.

Więcej informacji o działaniach Fundacji na stronie rozwinskrzydla.org oraz FB: https://www.facebook.com/fundacjarozwinskrzydla

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments