W niedzielę (27 lutego) nad Zalewem Zemborzyckim będzie można oddać krew w ramach wydarzenia Lodowata krew z gorących serc organizowanej przez Lubelski Klub Morsów. Krew może oddać każdy mieszkaniec Lublina od godziny 10 do 14.

Jednym z głównych celów statutowych Lubelskiego Klubu Morsów jest promocja zdrowia i zdrowego stylu życia. Dlatego też po raz kolejny morsy ruszają z akcją: Lodowata krew z gorących serc.

Tym razem mobilny punkt poboru krwi pojawi się na tamie Zalewu Zemborzyckiego. W związku z dużym zainteresowaniem akcją, w tym roku będą aż dwa autobusy, więc jest szansa zebrać nawet 80 jednostek krwi.

Na wydarzenie warto przyjść wcześniej, ponieważ autobus może jednocześnie przyjąć tylko kilka osób. Dla wszystkich donatorów będzie czekać gorąca kawa i słodkości, a także wypieki na zakwasie od lubelskiej piekarni.

Oprócz upominków rzeczowych od sponsorów, każdy uczestnik otrzyma również czekolady i gadżety między innymi z logo lubelskiego klubu Morsów. W wydarzeniu mogą wziąć udział nie tylko morsy, ale każdy chętny mieszkaniec, który spełnia wymogi potrzebne do oddania krwi.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments