Warsztaty, koncerty, animacje i eksperymenty, które co roku w wakacje przyciągają liczne grupy dzieciaków – takie atrakcje czekają nas w ramach Centralnego Placu Zabaw w Centrum Kultury. Start już w sobotę, 27 lipca.

Dwudniowe wydarzenie to istny szał zabaw i rozwijających spotkań. Po raz pierwszy CK odpali Śrubę akustyczną z wierszami Piotra Grzegorza Gorczycy. Usłyszymy 3 wiersze artysty. W sobotni wieczór sceną muzyczną Wirydarzu CK zawładnie BOKKA. Nie wiadomo kim są, a skrywane pod maskami twarze to znak rozpoznawczy zespołu, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stać się rozpoznawalnym.

Niedzielny wieczór minie pod znakiem zespołu Czuła Obserwacja, który w ramach Muzycznych Ingerencji zilustruje na żywo filmy z początków kina. To już trzeci sezon przygód z muzyką graną na żywo do kina niemego przez Czułą Obserwację, grupę muzyków uwielbiającą wyrazistość psychologiczną i kapryśność duszy.

Tym razem, na początek nowego cyklu prześledzą oni absolutne początki kina w wersji wzbogaconej muzyką i przeplatanej słowem wnikliwego objaśnienia. Ekipa stosuje metodę obserwacji uczestniczącej, podkreślając swoimi kompozycjami i improwizacjami kosmiczny dystans i wszechobecne szydercze hiperbole znaczeniowe.

W tym roku Centralny Plac Zabaw szykuje wiele ciekawych propozycji. Imprezy zaplanowano do 1 września.

PROGRAM OTWARCIA:
27 lipca, godz. 12:00 – „Śruba akustyczna” (3 wiersze Piotra Grzegorza Gorczycy)
27 lipca, godz. 21:30 – koncert Bokka
28 lipca, godz. 21:00 – Muzyczne ingerencje: Początki kina – film z muzyką na żywo

Fot. Archiwum organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments