W poniedziałek (10 lutego) rozpoczyna się rekrutacja do 2. edycji „Przedsiębiorczych Dzieciaków”. To projekt edukacyjny Miasta Lublin i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Celem planowanych działań jest kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Lublina postaw przedsiębiorczych, które w przyszłości będą przydatne na rynku pracy i pomogą w rozwijaniu kariery zawodowej. Dzieci w wieku od 6 do 10 roku życia będą miały możliwość rozwijania kompetencji, takich jak aktywność, zdolność do realizacji własnych pomysłów i podejmowania ryzyka, kreatywność, niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów, pasja, wytrwałość czy pomaganie innym. Dowiedzą się także jak funkcjonuje bank i na czym polega ekonomia.

Do projektu skierowanego do ponad 350 dzieci z Lublina, mogą zgłaszać się placówki oświatowe, firmy, studenci oraz osoby działające w sektorze kreatywnym. Rekrutacja do 2. edycji „Przedsiębiorczych Dzieciaków” odbędzie się w dniach 10-18 lutego.

W zeszłorocznej edycji „Przedsiębiorczych Dzieciaków” udział wzięło ponad 400 dzieci, 17 placówek oświatowych z Lublina, 21 nauczycieli oraz 21 studentów. Ponad 400 osób zaangażowanych w projekt poświęciło 5500 godzin na pracę przy projekcie. Przeprowadzono 170 godzin zajęć lekcyjnych, zorganizowano 17 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i spędzono 40 godzin w halach produkcyjnych.

Szczegóły rekrutacji, zasady, zakres tematyczny, specyfikę projektu oraz terminy realizacji poszczególnych działań można znaleźć na stronie przedsiebiorczedzieciaki.lublin.eu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments