Po raz pierwszy w mieście odbędą się otwarte zawody pływackie dla wszystkich małych Lublinian kochających wodę. W marcu rusza Dziecięca Liga #aqualublin.

Co ważne, zawody nie są skierowane jedynie do młodych sportowców trenujących w lubelskich klubach, ale do wszystkich, którzy czują się jak ryby w wodzie. W zawodach może wziąć udział każde dziecko, pasjonujące się amatorskim pływaniem. Areną zmagań będzie basen olimpijski w Aqua Lublin, a dyrektorem wydarzenia jest Mariusz Siembida, dwukrotny olimpijczyk, multimedalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Dziecięca Liga #aqualublin będzie miała dwie edycje. Pierwsza, wiosenna, odbędzie się już 10 marca 2024, a druga zimowa 8 grudnia 2024. — W każdej edycji będzie mogło wziąć udział 200 małych sportowców z roczników 2010–2018. Nie wykluczamy nikogo, dlatego najmłodsze dzieci (z roczników 2015–2018), stawiające w wodzie pierwsze kroki, będą mogły startować z dodatkowymi pomocami jak rękawki, deska, czy makaron – podkreślają organizatorzy.

Specjalnie dla zawodników z tych roczników, basen zostanie wypłycony do głębokości 1,20 m. Każdy młody amatorski sportowiec otrzyma pakiet startowy oraz medal pamiątkowy. Na najlepszych w swoich kategoriach wiekowych czekają puchary i cenne nagrody. Na Dziecięcą Ligę #aqualublin można zapisać się poprzez stronę www.aqua.lublin.eu.

Zawody pływackie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie i są rozszerzeniem dziecięcych zawodów organizowanych w ramach Dziecięcej Ligi.

Zapisy na zawody ruszyły 16 lutego o godzinie 12:00.

Źródło: MOSIR Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments