Od piątku (5 marca) ponownie można oglądać seanse w Kinie Centrum Kultury. W repertuarze znalazły się przedpremierowe pokazy najnowszych, długo wyczekiwanych filmów oraz tytuły, które miały zagościć na ekranie kina w listopadzie ubiegłego roku.

Seanse na żywo zainauguruje oryginalny, poetycki film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Ta pełnometrażowa animacja zdobyła Złote Lwy dla najlepszego filmu na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przedpremierowo zobaczymy nagrodzone na festiwalu Sundance „Proste rzeczy” w reżyserii Grzegorza Zaricznego. Z kolei film „Na rauszu” oferuje znakomitą kreację Madsa Mikkelsena i okazję do refleksji, czy życie na ciągłym rauszu jest rzeczywiście przyjemniejsze.

„Metamorfoza ptaków” to autobiograficzna, lecz niestroniąca od fikcji opowieść-wędrówka przez losy trzech pokoleń. Na dużym ekranie pojawi się także grecki kandydat do Oscara „Niepamięć”, który łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa („Zabicie świętego jelenia”, „Faworyta”) i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana („Być jak John Malkovich”, „Anomalisa”).

Wśród pozostałych propozycji Kina CK znajdziemy film „Helmut Newton. Piękno i bestia”. To obraz wybitnego fotografa, który ujawnia pracujące z nim top modelki, gwiazdy i aktorki: Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini czy Claudia Schiffer. Zobaczymy też film Emeralda Fenella „Obiecująca. Młoda. Kobieta.” z kreacją Carey Mulligan oraz trzymający w napięciu kina noir dramat „Słudzy”.

Bilety na seanse na żywo dostępne online i w kasie Centrum Kultury.

Repertuar

Piątek (5 marca), godz. 19:00 – Zabij to i wyjedź z tego miasta

Sobota (6 marca), godz. 19:00 – Obiecująca. Młoda. Kobieta

Sobota (13 marca), godz. 19:15 – Przedpremiera: Proste rzeczy

Sobota (20 marca), godz. 19:00 – Przedpremiera: Metamorfoza ptaków

Piątek (26 marca), godz. 19:00 – Przedpremiera: Na rauszu

Sobota (27 marca), godz. 19:15 – Przedpremiera: Niepamięć

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments