W środę (5 maja) o godz. 15.30 rozpocznie funkcjonowanie Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Icemanii przy Al. Zygmuntowskich 4. Punkt powstał we współpracy Miasta Lublin z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie. Punkt Szczepień Powszechnych czynny będzie od godz. 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu.

– Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami wojewody lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień dzisiaj do Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego w Icemanii dotarła dostawa szczepionek. W związku z tym niezwłocznie rozpoczynamy szczepienia – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– Od dzisiaj większość powszechnych punktów szczepień rozpocznie działalność. Należy do nich też Icemania. W tym tygodniu Szpital Wojskowy, który jest operatorem otrzyma 2,2 szczepionek, w tym 1100 Astra Zeneca i 1100 Moderna – wyjaśnia Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Wojewoda podkreśla również, że możliwości szczepienia w tym punkcie są znacznie większe. Te możliwości będą jednak wykorzystane dopiero wtedy, gdy będzie więcej dostępnych szczepionek. W Punkcie Szczepień Powszechnych działać będzie 10 zespołów szczepiących, w których dziennie szczepionkę otrzyma przynajmniej 720 osób. Zakładane jest, że tygodniowo szczepionkę otrzyma ponad 5 tys. osób.

Lokalizacja Punktu w Hali MOSIR Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4 uwzględnia łatwość komunikacyjną, zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i dojeżdżających własnym samochodem, dla których przewidziany jest duży parking.

Możliwość zapisywania się na szczepienia w Icemanii prowadzona będzie na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację. W celu zarejestrowania się na szczepienie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu z punktem poprzez nr tel. 882 935 720 lub osobiście. Rejestracja czynna jest w godzinach pracy punktu.

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments