Lenovo Yoga tab 3 Pro to poręczny, wydajny i elegancki tablet, który możemy zabrać ze sobą do biura, kawiarni czy na spotkanie w gronie znajomych. Ma wiele ciekawych funkcji, które postanowiłam sprawdzić w praktyce. 

Każdy, kto zastanawia się nad kupnem tabletu powinien odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: Do czego ma zamiar go używać? Często decydujemy się na zakup takiego urządzenia do zadań biznesowych. Po prostu nie zawsze mamy możliwość by przywieźć ze sobą laptopa. Tablet sprawdzi się także podczas wyjazdów wakacyjnych czy jako uzupełnienie dla naszego smartfona, kiedy chcemy pobrać kilka gier, filmów i aplikacji społecznościowych nie zapełniając przy tym pamięci telefonu.

Projektor w tablecie

To, na co zwróciłam szczególną uwagę, to projektor. Producent zapewnia, że przy dobrze zaciemnionym pomieszczeniu możemy uzyskać obraz o wielkości nawet 70 cali. Kolory są żywe, obraz nie zacina się. Bardzo przyjemnie ogląda się w ten sposób filmy, przegląda zdjęcia, strony internetowe czy gra w gry. To także świetny sposób na przeprowadzenie prezentacji na spotkaniu biznesowym czy wykładu na sali konferencyjnej. W pomieszczeniu musi być jednak ciemno, by obraz był dobrze widoczny.

Głośniki JBL z Dolby Atmos

Wspominając o filmach wyświetlanych z dodanego do tabletu projektora nie mogę zapomnieć także o dźwięku. Cztery głośniki JBL z Dolby Atmos w pomieszczeniu nawet ok. 40m2 sprawdzają się świetnie. Czysty dźwięk i odpowiedni bas nie mogą zostać w tym urządzeniu zagłuszone rozmową. Świetnie sprawdzą się podczas prawie kinowych seansów w domowych warunkach. To duży plus, bo korzystanie z dodatkowych głośników zabierałoby dużo miejsca. Właśnie dlatego Lenovo Yoga tab 3 Pro bez obaw możemy zabrać na wakacje.

Pojemna i wydajna bateria

Jeżeli mówimy o pracy tabletu podczas dłuższych seansów filmowych lub muzycznych, warto wspomnieć o jego baterii. Projektor nie “zżera” jej w zastraszającym tempie, jak mogłoby się wydawać. Akumulator o pojemności 10200 mAh pozwoli nam na obejrzenie 3 filmów pod rząd. Kiedy jednak używamy go bez połączenia z Wi-fi lub LTE czas działania znacznie się wydłuża. Przy sporadycznym korzystaniu z tabletu przez godzinę, dwie godziny dziennie (przeglądanie stron internetowych, czy portali społecznościowych) czas działania wydłużał się nawet do 40 godzin. Czas pełnego naładowania to 3 godziny.

Przy okazji baterii warto wspomnieć o jednym minusie, na który natrafiłam. Kiedy tablet leżał nieużywany przez około 15 godzin, potrafił się sam wyłączyć przy ok. 40% naładowania baterii. Nie wiem czym było to spowodowane. Ale nie uważam, żeby nieużywanie tabletu, albo ewentualna niska temperatura na dworze (ok. 8 stopni, kiedy był w torebce) spowodowałyby takie działania.

Wyświetlacz i obudowa

Wyświetlacz IPS 10.1” o rozdzielczości 2560×1600 pikseli cechuje się żywymi kolorami, płynnością pracy i świetną jakością obrazu. Każdy kont widzenia jest dobry, a jasność ekranu możemy dopasować sami, lub skorzystać z automatycznej regulacji, która działa bez zarzutu. Musimy jednak pamiętać, że matryca jest błyszcząca i korzystanie z tabletu przy intensywnym punktowym oświetleniu może sprawiać problemy.

Obudowa Tab 3 Pro jest elegancka, chociaż metal, z którego wykonana jest podpórka, oraz cylindryczny bok tabletu, który skrywa baterię, jest bardzo podatny na zarysowania. Imitujący skórę tył tabletu dodaje mu jednak charakteru. Niestety innowacyjny kształt sprawi, że nie będzie nam łatwo znaleźć pokrowiec, który ochroni tablet przed rysami.

Wspomniana już podpórka daje wiele możliwości ułożenia tabletu, dzięki czemu możemy swobodnie pisać na klawiaturze ekranowej. Sprawdza się to świetnie także z projektorem. Nie będziemy musieli już kombinować z różnymi rzeczami leżącymi dookoła nas by móc ustawić projektor w odpowiedniej pozycji.

Minusy w Lenovo Yoga tab 3 PRO

Mimo mocnych plusów Lenovo Yoga tab 3 Pro ma również drobne wady, które w codziennym użytkowaniu mogą okazać się uciążliwe.

Pierwszą z nich będzie ilość pamięci RAM. Wyposażony w 2 GB ramu tablet potrafi mieć problemy, kiedy zaczyna aktualizować aplikacje ze Sklepu Play, a my próbujemy przeglądać na nim strony internetowe. Świat wtedy zwalnia, a dla naszych nerwów najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie tabletu samego wraz ze swoimi aktualizacjami.

Aparat ciężko uznać za minus. Zarówno przedni, jak i ten tylny. Rzadko kto wybierając tablet kieruje się głównie rozdzielczością aparatu. Z tyłu mamy do dyspozycji 13 Mpx. W słoneczny dzień sprawdzi się dobrze, kolory i kontrast są przyzwoite. Jednak przy sztucznym oświetleniu jakość zdjęć nie będzie zadowalająca. To samo będzie w przypadku przedniego aparatu 5 Mpx. Zdjęcia przy naturalnym świetle będą wyraźne i kontrastowe, jednak w sztucznym nasza twarz nie będzie już wyglądać korzystnie.

Utrudniająca korzystanie może stać się także waga tabletu. 665 g może być uciążliwe podczas dłuższego trzymania urządzenia w ręku. Z drugiej strony patrząc… z jakiegoś powodu wielofunkcyjna podpórka znalazła się na wyposażeniu tabletu, dlatego warto z niej korzystać.

Podsumowanie

Kto powinien zdecydować się więc na zakup Lenovo Yoga tab 3 Pro? Osoby, które na co dzień korzystają z komputera, a tablet ma być dla nich ułatwieniem. Prezentacja, film z wakacji czy granie w gry – to wszystko wygląda zupełnie inaczej, gdy do dyspozycji mamy projektor.

Urządzenie idealnie sprawdzi się wśród amatorów kina lubiących obejrzeć film na „dużym” ekranie. Projektor będzie w tym wypadku świetnym pomysłem na stworzenie klimatu dla spędzenia czasu w ciekawym stylu we dwoje czy ze znajomymi. A wystarczy tu tylko kawałek jasno pomalowanej ściany.

Niewątpliwie Lenovo Yoga tab 3 Pro będzie wygodny w podróży dzięki wytrzymałej baterii, dużemu wyświetlaczowi i połączeniu LTE, które działa bez zarzutów, ale to już musicie sprawdzić sami, w zależności od tego, jaka sieć dostarcza wam połączenie internetowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments