Już pod koniec kwietnia rusza kolejna edycja „Sezonu Lublin”, w której czeka na nas 10 dni niesamowitych atrakcji i 280 wydarzeń. We wszystkich udział będzie bezpłatny.

W jubileuszowym roku 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej władze miasta postanowiły nadać tegorocznej edycji Sezonu hasło „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.

– Przez dziesięć dni trwania Sezonu Lublin mieszkańcy i turyści naszego miasta będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty turystycznej Lublina. Dzięki współpracy z blisko czterdziestoma partnerami uczestnicy odwiedzą zarówno najsłynniejsze, jak i te mniej znane obiekty turystyczne miasta oraz wezmą udział w licznych spotkaniach, prelekcjach tematycznych, warsztatach, spacerach i aktywnościach sportowych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina.

Sezon Lublin rozpocznie się 26 kwietnia i potrwa do 5 maja. Za to już 16 i 23 kwietnia będzie można zapisać się na wybrane wydarzenia za pomocą strony www.sezon.lublin.eu. Zapisy stacjonarne rozpoczną się 16 kwietnia w Biurze Obsługi Sezonu Lublin przy ul. Jezuickiej 1.

Podczas 10 dni atrakcji odbędzie się około 280 wydarzeń. Rozwiązywanie zagadek Lublina jagiellońskiego z audioprzewodnikiem, łamanie kodu Jana Matejki w jednym z escape roomów, warsztaty kuchni litewskiej, zajęcia z XVI-wiecznego piśmiennictwa czy zwiedzanie Bazyliki oo. Dominikanów, w której według tradycji miała zostać zaprzysiężona Unia Lubelska to tylko niektóre z przygotowanych dla mieszkańców wydarzeń.

Wydarzenia zostały skierowane zarówno do najmłodszych, najstarszych mieszkańców, jak i dla całych rodzin. Podczas Baby Tour rodzice z maluchami będą mogli zwiedzać Lublin we własnym tempie. Dla starszych dzieci przewidziane została przewidziana podróż w czasie do epoki jagiellońskiej.

Zostało przewidzianych również wiele wydarzeń dla wytrawnych sportowców. Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, piesze oraz biegowe, a także warsztaty żeglarskie.

Na stronie Sezonu Lublin jest już dostępne kalendarium wydarzeń, w którym możemy wybierać spośród warsztatów, wycieczek pieszych i spacerów, spotkań tematycznych i prelekcji, zwiedzania obiektów, spływów kajakowych, wycieczek zmotoryzowanych, rowerowych, biegowych, gier miejskich i terenowych oraz spektakli.

Każdy uczestnik będzie mógł zapisać się maksymalnie na 2 wydarzenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments