W piątek, 12 kwietnia, już po raz dwudziesty, odbędzie się droga krzyżowa, która przejdzie pomiędzy blokami dawnego obozu koncentracyjnego. Tereny należące do Państwowego Muzeum na Majdanku znowu rozświetlą tysiące świec.

Form upamiętniania tragicznej historii, rozgrywającej się na terenie obozu zagłady na Majdanku jest wiele. Jedną z nich jest odbywająca się już od dwudziestu lat Droga Krzyżowa, podczas której uczestnicy podążając śladami więźniów, oddają się gorliwej modlitwie. Procesja każdego roku gromadzi na Majdanku kilka tysięcy osób, a już 12 kwietnia odbędzie się kolejna z nich. Jej hasłem przewodnim są biblijne słowa „Ja jestem wśród Was”. Tegoroczne wydarzenie rozpoczyna obchody Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej.

– Liturgia drogi krzyżowej na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku tradycyjne rozpocznie się u stóp Pomnika-Bramy – zapowiada Agnieszka Kowalczyk-Nowak z Państwowego Muzeum na Majdanku.

Trasa Drogi Krzyżowej będzie prowadzić tzw. „czarną drogą”. Następnie wierni przejdą obok baraków ekspozycyjnych, przez III pole więźniarskie, aż do krematorium i Mauzoleum. Stacje  zlokalizowane będą w najważniejszych dla funkcjonowania KL Lublin miejscach.

Procesja rozpocznie się o godz. 18:00 i zakończy około 20:30. Organizatorem liturgii jest Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments