Przed nami jubileuszowa edycja wydarzenia, które zmieniło kulturalne oblicze Lublina oraz zaktywizowało społeczność mniejszości narodowych i religijnych miasta. Od piątku (1 lipca) do niedzieli (3 lipca) trwać będzie 15. Wielokulturowy Lublin. Wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury w Lublinie.

Dzięki Karolinie Cichej i Spółce w piątek (1 lipca) o godzinie 20:30 w rocznicę podpisania Unii Lubelskiej, zabrzmi w Wirydarzu muzyka Karaimów, czyli najmniej licznej mniejszości etnicznej w Polsce. Muzyka Karaimów czerpie inspiracje z litewskich i krymskich tradycji muzycznych, słychać też w niej wpływy ukraińskie, rosyjskie czy polskie. Karolina Cicha przywraca ducha tych pieśni, w twórczy sposób integruje karaimską, orientalną tradycję ludową ze swoją współczesną wrażliwością.

Dzień później, czyli w sobotę (2 lipca) o godzinie 20:30 wysłuchamy koncertu jubileuszowego, stworzonego specjalnie na tę okazję. Pochodzący z Lublina kompozytor i pianista Atanas Valkov opowie o swoich bałkańskich korzeniach w utworach jazzowych. Nie zabraknie także brzmień orientalnych i żydowskich.

Festiwalowa muzyka poruszy także nasze ciała. Czasem na taneczną ekspresję będzie after party z DJ Uszy Duszy. EsTropical – łączenie muzyki tropikalnej i orientalnej, selekcja afro, latin, asian i world music, której spoiwem są soul, funk dub i disco. Początek o godzinie 21:30 w sobotę (2 lipca).

Na ulice miasta powróci także Autobus Wielokulturowy, cieszący się zawsze dużym zainteresowaniem odbiorców. W sobotę (2 lipca) i w niedzielę (3 lipca) wyruszymy w trasę po Lublinie, odwiedzając miejsca związane z codziennością mniejszości narodowych i religijnych. Zapisać się na wydarzenie można pod adresem: info@ck.lublin.pl.

Program

1 lipca (Piątek)

Godz. 20:30 – Karolina Cicha i Spółka: Karaimska Mapa Muzyczna / Wirydarz CK / wstęp wolny

2 lipca (sobota)

Godz. 20:30 – Atanas VALKOV i goście: Etnodusza / Wirydarz CK / wstęp wolny

Godz. 21:30 – DJ Uszy Duszy: Estropical After Party / Wirydarz CK / wstęp wolny

2-3 lipca (sobota-niedziela)

Godz. 10:00-16:30 – Autobus Wielokulturowy / przestrzenie Lublina / wstęp wolny/zapisy

Fot. Centrum Kultury w Lublinie/materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments