Od soboty (19 czerwca) w Centrum Kultury Fizycznej czynny będzie punkt szczepień UMCS, z którego korzystać będą mogli zarówno pracownicy, jak i studenci uczelni. Punkt będzie czynny od godziny 8 do 18.

Pracownicy uczelni, studenci i doktoranci, a także osoby współpracujące z UMCS, czyli zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które wypełniły formularz zgłoszeniowy dotyczący udziału w akcji szczepienia, na wskazany numer kontaktowy oraz adres e-mail otrzymały już szczegółowe informacje o dacie i godzinie podania pierwszej dawki szczepionki.

Wniosek złożony przez UMCS do Narodowej Agencji Rezerw Rządowych uwzględniał utworzenie zakładowego punktu szczepień dla 1550 chętnych. Znaczną część osób spośród tego grona stanowią studenci pochodzący z Ukrainy oraz Białorusi, których jest łącznie kilkaset.

Studenci mieszkający poza Lublinem i planujący zaszczepić się w zakładowym punkcie szczepień, mają możliwość skorzystania z odpłatnego noclegu w wybranych domach studenckich UMCS, w ramach dostępnego limitu miejsc. W celu rezerwacji miejsca należy skontaktować się z administracją danego domu studenckiego.

Osoby zainteresowane szczepieniem otrzymają preparat Pfizera. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w kwestii organizacji zakładowego punktu szczepień współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Lublinie mieszczącym się przy al. Kraśnickiej. W przeprowadzeniu akcji szczepień UMCS będzie wspierać także Legia Akademicka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments